Postări

Se afișează postări cu eticheta distractie

AWAKE - o experiență complet nouă... pentru noi

Imagine
Salut,      Mă chinui de ceva timp să scriu articolul ăsta. Din păcate am stat foarte prost cu timpul în ultima vreme și nu prea am avut când să scriu. Nu am prea avut timp din cauza unor probleme pe la facultate ce trebuiau rezolvate, dar și pentru că am început să lucrez la un proiect personal (despre care o să mai postez chestii pe măsură ce îl construiesc) pentru care m-am apucat de învățat Python. Dar o să încerc acum să recuperez timpul pierdut și să îndes aici cât mai multe chestii în cât de puține cuvinte, ca să nu iasă un articol de un km.      Pe la începutul lunii (1-2-3 septembrie) am fost la  AWAKE , un festival de muzică electronică ce cuprinde și multe alte activități. Ceva în genul Untold sau Electric Castle, doar că unul nou, anul acesta fiind prima ediție. Pentru mine și Anca a fost prima dată când am fost la un astfel de festival, dar acum învățați fiind, abia așteptăm la anul să mergem din nou. Dar până atunci mai e destulă ...

S.T.A.R.T. 1027 - o altă perspectivă

Imagine
Salut,      Mă chinui de ceva vreme să scriu articolul ăsta. Și asta pentru că e destul de greu să exprimi în cuvinte multitudinea de întâmplări, sentimente, idei și tot ceea ce a însemnat și înseamnă START. Dar o să încerc totuși să o fac, pentru că știu că asta o să mă facă atât pe mine ca scriitor al poveștii să mă simt mai bine retrăind momente de acolo, cât și pe tine (considerând că cel mai probabil ai ajuns pe blog după ce ți-am dat eu linkul și am zis "Hei, am scris despre START", iar tu ai fost parte din organizare sau chiar participant**), și o să ne bucurăm amândoi și o să ne și motiveze să facem în așa fel încât într-un viitor nu prea îndepartat să ne reîntâlnim. ** - ăsta e motivul pentru care nici nu o să mă chinui să explic ce reprezintă S.T.A.R.T. , dar dacă chiar ești curios, poți da click pe nume și o să ajungi pe pagina oficiala ASMI unde e prezentat pe larg proiectul (sau pe poză și ajungi pe pagina de facebook)      Proba...