Postări

Se afișează postări cu eticheta revenire

O mică surpriză

Imagine
Salut,     În stilu-mi caracteristic, o să încep acest articol prin a mă plânge că nu am mai scris de vreo 4500 de ani. Nu am nicio scuză pentru asta 😥. Eul de anul trecut încă avea speranțe mari în legătură cu felul în care locușorul ăsta de debitat idei o să ajungă. Iar eul de mai spre finalul anului i-a spulberat speranțele.      Nu am mai scris de mult pentru că nu am mai avut timp. Și nici inspirație. Și cred că nici chef, dar pe asta nu îmi place să o recunosc. S-au întâmplat chestii, am listă cu patru teme de articole plus încă alte trei drafturi începute și neterminate... Așa că o să arunc vina pe lipsa timpului. Voi zice, foarte încrezător în mine, că am devenit un om ocupat 😂.     Dar de fapt nu e așa. Cred că motivul principal pentru care nu am mai scris este că după ce am văzut că nu m-am putut ține de planul de anul trecut (și cred că și de acum doi ani) de a scrie cel puțin un articol pe lună m-a demoralizat. M-a făcut să mă gândesc o p...

De început

Salut,      Eu sunt Sebi și acesta este locul în care eu voi mai scrie câte ceva din an în Paște, cum zice o vorbă românească. Cu puțin noroc, ai mai auzit de mine scriind pe un blog mai vechi. Am avut o pauză destul de lungă, dar încă mai am în sânge chestia asta cu online-ul și îmi e greu să o abandonez. Adevărul e că nici nu prea vreau asta, dar de cele mai multe ori duc lipsă de inspirație.      Cel mai des mă vei găsi pe Facebook sau pe Instagram , locuri în care mai pun câte o poză de pe unde mai ajung. Mi-am descoperit de puțină vreme o pasiune pentru fotografia mobilă, și acolo mai postez din cadrele pe care le prind. Dar mai am momente când vreau să mai și scriu câte ceva. M-am gândit să folosesc secțiunea de "Notes" a facebook-ului, și să scriu acolo, dar parcă mă simt mai atras de un loc ca blogul decât de o pagină de Facebook. Totuși, te invit să mă cinstești cu un like acolo și un follow pe Insta, pentru că tot acolo vei vedea și art...